Przejdź do treści

Jak czyścić telefon - radzimy

Każdy z nas jest przyzwyczajony do tego, że telefon wyciągamy przy wielu okazjach – od sprawdzenia godziny, przez zweryfikowanie prognozy pogody, napisanie wiadomości w mediach społecznościowych aż po wykonanie przelewu bankowego. Tak częste użytkowanie naszego urządzenia prowadzi do jego szybkiego zabrudzenia. Ślady po palcach, kurz, który wchodzi w każdy zakamarek telefonu czy inne zanieczyszczenia – to codzienność każdego posiadacza telefonu. Zignorowanie zanieczyszczeń telefonu może w długim okresie prowadzić do usterek, które będą wymagały wizyty w profesjonalnym serwisie. Jak więc na własną rękę wyczyścić smartfona?

Jakie akcesoria przydadzą nam się do usunięcia wszystkich zanieczyszczeń z telefonu?

Wykonanie solidnego czyszczenia smartfona wymaga od nas kilku przedmiotów, które znacznie usprawnią i zwiększą dokładność naszych czynności porządkowych. W co powinniśmy się zaopatrzyć przed wyczyszczeniem telefonu? Na Pewno przydatne będą specjalne ściereczki, dedykowane ekranom smartfonów dostępne pod poniższym linkiem https://www.etuo.pl/zestaw-sciereczek-do-ekranu-3mk-care-wipe.html. Dzięki tym ściereczkom będziemy mogli już na stałe utrzymać czystość „wierzchniej” części urządzenia. Dobrym pomysłem jest również zakup pojemnika ze sprężonym powietrzem, a także specjalnej pianki, którą znajdziemy w specjalistycznych sklepach. Jeśli nie mamy możliwości zakupienia takiej pianki, płyn do mycia ekranów monitora jest dobrym substytutem.

Ekran telefonu i obiektyw aparatu - najbardziej narażone na zanieczyszczenia

Brudny ekran i obiektyw aparatu bywają frustrujące, szczególnie gdy planujemy wykonać ładne zdjęcie lub po prostu pokazać komuś coś na ekranie swojego telefonu. By uniknąć niepotrzebnego wstydu, używajmy regularnie zestawu ściereczek do smartfona, które dzięki odpowiedniej strukturze usuną każde zanieczyszczenie jak tłusty ślad po palcu, bez wpływu na poprawne działanie wyświetlacza. Równie dobrze możemy wykorzystać płyn do mycia ekranu monitora, jednak warto rozsądnie dysponować ilością płynu wykorzystanego na tak małe urządzenie, jak smartfon. Co z obiektywem? Powinniśmy wykonać takie same czynności, jednak zwracając uwagę na to, że obiektyw aparatu w naszym smartfonie jest najbardziej narażonym na zarysowanie elementem. Koniecznie więc używajmy delikatnych materiałów. Jak czyścić szkło hartowane i folie na telefon? Możemy zastosować te same metody, które skutecznie usunie brud. Co zrobić w przypadku gdy nasze etui na telefon jest zabrudzone? Jak czyścić etui na telefon? Wszystko zależy od tego, z jakiego materiału jest ono wykonane. Plastikowe oraz metalowe produkty z powodzeniem wyczyścimy tymi samymi ściereczkami do smartfonów. Jeśli posiadamy etui skórzane, niezbędny może okazać się inny specyfik dedykowany tego typu materiałom.

Wnętrze telefonu

Wnętrze telefonu, tak samo jak gniazdo na słuchawki, port do włożenia karty sim lub USB, to idealne miejsca do gromadzenia nadmiaru kurzu, który może doprowadzić do poważnych awarii telefonu. Choć jest to niewidoczne na pierwszy rzut oka zanieczyszczenie, możemy być pewni, że ono się znajduje. Jak więc poradzić sobie z tym niewidzialnym wrogiem? Najlepiej wykorzystać do tego wcześniej zakupione sprężone powietrze. Taki produkt wypuszcza powietrze pod bardzo dużym ciśnieniem, wydmuchując wszystkie okruszki, pyłki i kurz, które przedostały się do wnętrza naszego telefonu.