Przejdź do treści

Darmowa telewizja w telefonie !

Oglądanie telewizji stanowi jedną z najchętniej wybieranych form rozrywki w większości polskich domów. Programy telewizyjne towarzyszą nam podczas wspólnych posiłków, rodzinnych uroczystości, a także, jako forma spędzania wolnego czasu. Dlatego tak irytujące jest, kiedy nie możemy obejrzeć ulubionego serialu lub meczu, będąc w podróży. A może jednak ze smartfonem to możliwe? Przekonajmy się, czy telewizja w telefonie istnieje!

Telewizja naziemna w telefonie – Jakie aplikacje mogę wybrać?

Internet oferuje nam kilka gotowych rozwiązań. Jedną z najpopularniejszych aplikacji jest Videostar TV. Program dostępny na telefony z systemem Android oraz IOS umożliwia odbiór większości podstawowych kanałów, takich jak TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TV Puls i kilkanaście innych. Jeżeli zależy nam na większym wyborze kanałów tematycznych, będziemy musieli wykupić abonament. Na szczęście jest on bardzo niski (maksymalnie kilkanaście złotych miesięcznie).

Darmową telewizję w telefonie oferuje także aplikacja Kodi. To centrum multimedialne od lat pozwala Użytkownikom oglądać najważniejsze wydarzenia sportowe i całe pakiery filmów za darmo. Wystarczy pobrać do niej wtyczkę Weeb TV i możemy cieszyć się podstawowym pakietem kanałów. Wybór opcji Premium umożliwia odbiór takich kanałów jak Canal+ czy HBO.

Jeszcze inną platformą, która oferuje telewizję w telefonie za darmo, jest WP.Pilot, której właścicielem jest Wirtualna Polska. Samo pobranie aplikacji, jak i założenie konta jest bezpłatne. Nie będziemy musieli także płacić, jeżeli zależy nam na podstawowym zakresie usług (około 30 programów). Oprogramowanie oferuje potężne możliwości, kilku dostawców usług i kilkaset kanałów do wyboru. W przypadku wyboru szerszego pakietu będziemy musieli zapłacić abonament.

Inne możliwości odbioru telewizji w smartfonie

Poza instalacją dedykownego oprogramowania przeznaczonego do oglądania telewizji, istnieje kilka innych sposobów, które oferują telewizję w telefonie z Androidem za darmo.

Po pierwsze możemy zdecydować się na model telefonu z wbudowanym tunerem TV. Wybór takich aparatów nie jest szeroki, ale często jakość odbieranego sygnału jest niezła, o ile urządzenie ma możliwość odczytywania przewodnika telewizyjnego EPG.
Innym rozwiązaniem jest zakup dedykowanego tunera, podłączanego do telefonu przez złącze microUSB. Jest to rozwiązanie o tyle wygodne, że możemy go podłączyć w zasadzie do każdego modelu telefonu. Podstawowe modele tunerów kosztują ok. 100 zł, więc nie jest to bardzo duży wydatek.

Wreszcie, jeżeli nasz telewizor posiada funkcję przesyłu obrazu przez Wifi (dotyczy to głównie telewizorów smart, z systemem operacyjnym), możemy odbierać obraz z telewizora na ekranie naszego smartfona. Niestety funkcjonalność tego rozwiązania ogranicza się do zasięu sieci Wifi naszego Operatora, a więc skorzystamy z niego jedynie w obrębie domu.

Rozwiązań, które pozwalają cieszyć się ulubionymi programami – bez względu na to, gdzie w danej chwili jesteśmy – jest kilka. Wybór jest uzależniony głównie od tego, czy wolimy ustawiać opcje w oknach aplikacji, czy też preferujemy korzystanie z peryferyjnego urządzenia. Efekt dla nas, jako Widzów, będzie bardzo zbliżony.