Przejdź do treści

Etui pancerne na telefon - jakie wybrać?

Większość posiadaczy telefonów posiada także etui. Jego zadaniem jest ochrona urządzenia przed ewentualnym uszkodzeniem. Na rynku dostępne są różne rodzaje i modele etui. Wśród nich coraz większą popularnością cieszy się etui pancerne. Chroni ono telefon nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Cechuje je odporność na wodę, śnieg, kurz czy wszelkie inne pyły. I oczywiście zapewnia ochronę przed ewentualnym upadkiem telefonu na ziemię. Czym dokładnie jest pancerne etui i czym kierować się przy jego wyborze?

Czym jest pancerne etui na telefon?

Wiele osób może zadawać sobie pytanie co to znaczy etui pancerne. Jak można się domyśleć, jest to etui, które zapewnia wysoką ochronę telefonu. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które uprawiają aktywność fizyczną bądź pracują w trudnych warunkach.

Telefon może zostać także zalany wodą lub do środka mogą dostać się różnego rodzaju pyły. Wszystko to wpływa negatywnie na działanie choćby panelu dotykowego, a to oznacza niemożność korzystania z telefonu. Etui pancerne skutecznie zabezpiecza telefon przed taką sytuacją. Samo etui wykonane jest z wytrzymałych i bardzo solidnych materiałów.

Czy warto kupić etui pancerne na telefon?

Inne pytanie, które często można usłyszeć dotyczy tego, co daje etui pancerne. Śmiało odpowiedzieć można, że bardzo wiele. Jak wspomniano, takie etui wykonane są z wytrzymałych materiałów. Najczęściej jest to poliwęglan. Dzięki temu etui pancerne odporne jest na uderzenia. Co ważne, wchłania także upadków nawet z dużych wysokości. Nie bez znaczenia jest także fakt, że telefon w etui pancernym zabezpieczony jest również przed zalaniem. Nie ma zatem problemu jeśli telefon wpadnie do wody. Z aparatu bez przeszkód korzystać można kiedy pada deszcz czy śnieg. Warto także wspomnieć, że etui pancerne cechuje duża żywotność. Nie tracą one swoich ochronnych właściwości nawet po bardzo długim czasie użytkowania.

Jakie pancerne etui wybrać?

Na rynku dostępne są różne rodzaje etui pancernych. Ważne jest jednak, aby wybrać takie, które dopasowane będzie do posiadanego modelu telefonu. A wybór jest tu bardzo szeroki. Dostępne są choćby etui pancerne na telefony takich marek telefonów jak Apple, Samsung czy Huawei. Wystarczy przejrzeć ofertę sklepu etuo.pl. Oprócz tego wybierając etui pancerne, należy zwrócić uwagę na jego wytrzymałość. Najlepiej jeśli będzie wykonane z poliwęglanu lub z kilku warstw utwardzonego silikonu. Nie bez znaczenia jest także sam wygląd etui. Na rynku dostępne są case’y w wielu kolorach czy wzorach. Co ciekawe, istnieje także możliwość zaprojektowania własnego etui. Taką możliwość daje wspomniany już sklep etuo.pl. Sklep oferuje możliwość zakupu etui z własnym zdjęciem i napisem. To świetna okazja do tego, aby posiadać bardzo dobrej jakości, wytrzymałe etui z własnym projektem. Dzięki temu telefon prezentować będzie się niezwykle oryginalnie i możemy być pewni, że nikt nie będzie posiadał takiego samego etui.